Finasteridum – Finasteryd

Opinie przez Warszawski Koks

Finasteridum

Finasteryd jest selektywnym inhibitorem Salfa-reduktazy enzymu odpowiedzialnego za konwersję testosteronu do jego pochodnej – dihydrotestosteronu (DHT). Lek ten jest w stanie efektywnie zredukować koncentrację DHT w surowicy krwi, minimalizując tym samym niepożądane skutki oboczne wynikające Z jego (DHT) dużej ilości. Efekty działania Finasteryd są dosyć szybkie bowiem potrafi on zmniejszyć o 65% koncentrację dihydrotestosteronu W ciągu pierwszych 48h po zażyciu jednej 1mg tabletki. W celach medycznych lek ten jest produkowany z 2 powodów. Pierwszy: występujący pod nazwą Proscar lek byt przeznaczony głównie dla osób. u których wykryto zwiększoną prostatę lub skłonności do tego schorzenia. Zwiększenie tego organu jest wprost proporcjonalne do możliwego wystąpienia raka prostaty -jednej z licznie występującej choroby u mężczyzn w starszym wieku. W połowie lat 90-tych lek o zredukowanej dawce (o ok.80% mniejszej w porównaniu do Proscaru) wszedł do użytku pod nazwą Propecia. A jego grupą docelową były osoby walczące z nadmiernym łysieniem bądź genetycznymi skłonnościami do tego schorzenia. Poziom DHT obniża się w surowicy o 60-80% już po 48-72 godzinach od podania 5 mg finasterydu. Finasteryd w 90% wiąże się z białkami. w 40% wydalany jest z moczem i w 60% z kałem. Okres półtrwania wynosi średnio 6 godzin. Jednak biologiczny efekt jest znacznie przedłużony, gdyż obniżenie poziomu DHT utrzymuje się do dwóch tygodni.  Zamów przez internet z wysyłką.

Specyficzna budowa tego leku wykazuje bardzo małe oddziaływanie na inne hormony w ustroju. Nie wykazuje ani działania androgennego ani antyandrogennego. nie wykazuje także związków z estrogenami jak i przeciwestrogenowego oddziaływania. Nie ma zazwyczaj wpływu na poziom kortyzolu. TSI I (hormonu odpowiedzialnego za stymulację gruczołu tarczycy), tyroksyny czy nawet ilości cholesterolu HDL/LDL. Nie zanotowano także oddziaływania na hormony tropowe (LH – hormon luteinizujqcy i FSH czyli hormon folikulotropowy) ani też wpływu na oś podwzgórze – przysadka – gonady. Mały procent badanych zaznaczał co prawda negatywne odczucie jeśli chodzi o funkcje seksualne jednak Ix)wiązane jest to ze zmniejszoną ilością DHT w surowicy. a więc mniejszą androgennością (uwydatnieniem cech męskich) i zmniejszonym zainteresowaniem seksem. Były to jednak sporadyczne przypadki i w prosty sposób można było im zapobiec po prostu przestając zażywać lek. Co ciekawe finasteryd wykazał także zwiększenie ilości wolnego testosteronu. Wynikało to z faktu, iż w przypadku braku możliwej redukcji do DHT – więcej testosteronu pozostawało w formie niezwiązanej – czyli wolnej.

Finasteryd

jest bardzo dobrym dodatkiem wykorzystywanym wśród kulturystów na całym świecie głównie podczas cykli z dużymi ilościami krążącego w krwi testosteronu. Jak wiadomo duża ilość niezwiązanego egzogennego testosteronu daje dużą możliwość redukcji do dihydrotestosteronu wykazującego w ustroju wiele niepożądanych skutków ubocznych. Wśród tych najważniejszych można wymienić przerost prostaty. wypadanie włosów przetłuszczanie się skóry. trądzik, wzrost agresji oraz porost włosów w wielu miejscach na ciele. W większości przypadków użycie finasteryd poprawia mocno komfort na cyklu złożonym z dużej ilości testosteronu. metyltestostcronu czy I lalotestinu, a dodatkowo obniżając redukcję – zwiększa także efektywność takiego cyklu jeśli chodzi o ilości niezwiązanego testosteronu.
Jest jeszcze jedna o rzecz. o której warto Otóż istnieją 2 izotopy Salfa-reduktazy. Odmiany te to: Salfa-reduktaza typu 1 i typu 2. Pierwsza z wymienionych jest obecna i działa głownie w obrębie gruczołów łojowych na skórze całego ciała, druga natomiast swoje działanie zaznacza w tkankach gruczołu krokowego, mieszkach włosów (i paru innych tkankach jednak nas w tej chwili nie interesujących). Finasteryd jest inhibitorem głównie Salfa-reduktazy typu 2-go. Dzięki temu jego głównym obszarem działania są w/w tkanki. Musimy jednak powiedzieć sobie szczerze, iż praktyczne użycie tego środka ma miejsce jedynie przy cyklach złożonych z testosteronu. metyltestosteronu i halotestinu bowiem to głównie one ulegają redukcji poprzez enzymy 5alfa-reduktazy do dihydrotestosteronu – dodajm) że w dosyć zaawansowanych cyklach gdzie ilości samego np. testosteronu przekraczają 500-l 000mg tego środka tygodniowo (a czasami nawet i 2g …).

Standardowe dawki Finaster – Finasteridum to w zależności od ilości przyjmowanych androgenów 0.2-5mg linasterydu dziennie co czyni ten lek dosyć drogim dodatkiem. Na zdrowiu jednak się nie oszczędza. O ile możemy mówić o pozytywach finasterydu w połączeniu z mocnymi i konkretnymi cyklami opartymi głównie na testosteronie – to dodajmy. że jest to także środek z grupy „trzymanych w pogotowiu”. Jeśli nie zachodzi potrzeba jego użycia Zasterid – Finasteridum – nie trzeba tego robić. Oprócz możliwej lekkiej dysfunkcji seksualnej (co zdarza się – tym bardziej na cyklu – dosyć rzadko) związek ten może wplynąć na efekty siłowe ćwiczącego. Cykle oparte głównie na testosteronie mają w pewnych kręgach za zadanie wpływać na jak największe przyrosty siłowe. a łącząc testosteron ze środkiem typu finasteryd możemy zmniejszyć możliwe do osiągnięcia efekty ze względu na fakt, iż DHT jako silny androgen – uwydatnia przyrosty siły. Tym samym biorąc Finasterid Stada obniżając jego poziom możemy zmniejszyć przyrosty siły mięśni.  Zamów przez internet z wysyłką.