Clomiphene citrate-clomid

Opinie przez Warszawski Koks

clomiphene_citrate

Clomiphene citrate-clomid nie jest sterydem androgenicznym. Jest syntetycznym estrogenem, który należy do grupy hormonów płciowych. W szkołach medycznych jest używany do hamowania owulacji. CLOMID uwalnia gonadotropnę i hamuje owulację u kobiet w cyklu jajeczkowania. Środek ten jest przeznaczony dla kobiet, a efekty u mężczyzn są wciąż niezbadane.Na niemieckiej wersji CLOMID możemy przeczytać: „Dyneric powoduje postęp aktywności pomiędzy amidami mózgowymi, a przysadką mózgową. Jest to sprawdzone u mężczyzn”. CLOMID ma silny wpływ na oś wewnętrzna mózgu. To stymuluje wydzielanie w przysadce gonadotropin, dlatego więcej i szybciej wydziela się FSH i LH.W większości przypadków powoduje wyrównanie lub podniesienie się poziomu testosteronu przez około 10 – 14 dni. Brany jest najczęściej po odstawieniu sterydów. Różnica pomiędzy CLOMID, a HCG jest znaczna. Zamów przez internet z wysyłką.

CLOMID

wpływa głównie na amidy mózgu i przysadkę mózgową. Natomiast HCG naśladuje efekty hormonu LH. który stymuluje produkcją testosteronu. Dlatego też wielu sportowców bierze najpierw HCG, a później CLOMID. Paradoksem jest, że CLOMID jest syntetycznym estrogenem i pracuje także jako antyestrogen. Efekty antyestrogenu w CLOMIDZIE są mniejsze niż w PROVIRONIE, NOLVADEXIE i TESLACU (brany jako stymulator testosteronu).Z niemieckiej książki „Doping” Brigitte Berrendol czytelnik może dowiedzieć się, że CLOMID nie jest brany tylko przez sportowców: „W latach 80 – tych używany był w medycynie i promowany jako naturalny produkt organizmu. Stymulował hormony (gonadotropne) i powodował wzrost poziomu testosteronu. U kobiet stymulował owulacje”. Riedel pisał: „Substancja ta nie jest anabolikiem. Pozostawia ślad, ale nie jest środkiem dopingującym”.

Clomiphene citrate-clomid

Dawki COLMIDU są horrendalne: 15 dni po 100 mg. Efekty widoczne są po 20 dniach od wzięcia ostatniej tabletki. Możliwe jest szybsze przekwitanie, wówczas producenci proponują kontynuację kuracji CLOMIDEM. Dawka 50mg (1 tabletka) na dzień jest wystarczająca. Zaleca się branie tabletki po posiłku. Kuracja nie powinna przekraczać 10 – 14 dni. Sportowcy po dłuższych cyklach sterydowych zaczynają od 100 mg na dzień (50 mg rano i 50 mg wieczorem po posiłku), a po 5 dniach dawkę zmniejszają do 50 mg. Zamów przez internet z wysyłką.