Methenolone Enanthate – Primobolan

Opinie przez Warszawski Koks

Methenolone-Enanthate

Methenolone Enanthate – jest jednym z kilku sterydów anabolicznych, który został wynaleziony w Niemczech i jest nadal produkowany. We wczesnych latach sześćdziesiątych firma SCHERING AG z Berlina wypuściła na rynek Primabolan w kilku formach. Są to Methenolone Acetate i Methenolone Enanthate. Obecnie na rynku dostępny jest jedynie Primobolan ze składnikiem Metenolone Enanthate w postaci zastrzyków domięśniowych,wersja w tabletkach 25-miligramowych jest obecnie bardzo rzadko spotykana,ze względu na bardzo wysoką cenę.

Primabolan jest prawie czystym anabolikiem, zawierającym znikomą ilość składnika androgennego. Stosunek działania anabolicznego do androgennego jest rzeczywiście bardzo atrakcyjny, jednak ogólne działanie anaboliczne jest umiarkowanie silne. Primabolan w tabletkach ma ograniczony efekt działania anabolicznego w budowaniu masy i siły. Nie jest środkiem dającym gwałtowne efekty. Jest jednak brany często i przez długi okres czasu, gdyż daje powolny, ale za to wysokiej jakości przyrost mięśni, które w większości zostają po odstawieniu środka. Skuteczną dawką zaobserwowaną u kulturystów jest od 50 do 150 mg dziennie(tabletki)lub 200-300mg tygodniowo(zastrzyki). Primabolan w tabletkach nie jest 17 – alfa alkilowany i dlatego większa część substancji jest dezaktywowana w wątrobie i tylko mała jej część dostaje się do krwi.  Zamów przez internet z wysyłką.

Methenolone Enanthate – Primobolan

Jeśli jest brany sam nie przynosi wiele korzyści, chyba, że kobietom i początkującym. Sytuacja ta zmienia się radykalnie, gdy połączy się ze sterydami wysoko androgennymi, ale nie aromatyzującymi i nie zatrzymującymi wody. W takim środowisku efekt anaboliczny Primabolan może osiągnąć maksimum. Najlepszymi środkami do tego są: Masteron, Trenabol,Finabol, Equipoise (Boldenone),VR Stanozolol i Winstrol. Efekt może być jeszcze lepszy przez dodatkowe branie Oxandrolonu. Początkujący i mało zaawansowani mogą osiągnąć dobre efekty biorąc 100-200 mg Primabolanu i 150 mg Winstrolu Depot tygodniowo. Nawet przygotowujący się do zawodów kulturyści zauważą przyrost wysokiej jakości i twardości mięśni gdy wezmą 200-400 mg Primabolanu tygodniowo i 50 mg Winstrolu Depot co dwa dni lub 30 mg Trenabolu (Finabolu) co dwa dni. Primabolan pomaga również aktywnie spalać tłuszcz. Ponieważ jest w dużej części unieszkodliwiany w wątrobie, najlepiej by było użyć ten środek miejscowo wprowadzając substancję prosto do krwi przez skórę, w miejscach, gdzie znajduje się najwięcej nagromadzonego tłuszczu. Jest to możliwe dzięki środkowi o nazwie DMSO. Jest on jedną z niewielu substancji, które są w pełni wchłaniane przez skórę i rozprowadzane w organizmie. Jest on zawarty w wielu maściach i żelach, które używane są przy leczeniu kontuzji. DMSO czyni skórę przepuszczalną dla innych substancji. Jest prawie całkowicie nieszkodliwy dla wątroby. W dużych dawkach jednak może naruszyć czynność wątroby. Nie wywołuje żadnych istotnych efektów ubocznych, Ciśnienie krwi, czynność wątroby, poziom cholesterolu oraz wartość HDL i LDL przeważnie pozostają niezmienione, czyniąc Primabolan bardzo lubianym środkiem przez starszych kulturystów. Jest często pierwszym środkiem dla początkujących z powodu rzadkich efektów ubocznych, co daje im odwagę do zmiany na mocniejsze środki. Najczęściej spotykaną dawka u kobiet to 50 – 100 mg dziennie(tabletki). Efekty wirylizacji występują bardzo rzadko. Kobiety stosujące Primabolan przeważnie zdobywają 1 – 2 kg mięśni w ciągu 6 – 8 tygodni i wyraźną poprawę twardości mięśni. Kulturystki, które chcą podjąć większe ryzyko łączą 75 mg Primabolanu dziennie i 50 mg Winstrolu Depot tygodniowo oraz 50 mg Testosteronu Propionatu tygodniowo.Kulturyści chcący uzyskać mięśnie dobrej jakości,twarde i wyraziste,stosują około 200-400mg Primobolanu na tydzień + Winstrol Depot 50mg co 2-3 dni + Finabol 30mg co 2-3 dni w sesji trwającej od 5-8 tygodni.

Methenolone Enanthate – Primobolan

Na rynku można spotkać wiele odmian produkcyjnych tego środka,najczęściej wystepuje w białych(przezroczystych) ampułkach z naklejkami i kolorowymi paskami na szkle w kolorze pomarańczowym i żółtym. Pod nimi występuje niebieska kropka. Jesli spotkacie się z takim Primobolanem,to najprawdopodobniej jest to oryginalny srodek produkowany w fabryce Scheringa w Hiszpanii.Zwróccie uwagę na to,że oryginały posiadają nierówno malowane paski na ampułce(!) natomiast na podróbkach te paski są bardzo dokładne .W obydwu przypadkach nie powinny się dać zetrzeć ze szkła. Primobolan produkowany w Niemczech występuje w opakowaniach po 5 sztuk,ampułki posiadają malowane napisy w kolorze zielonym,ampułki są natomiast przezroczyste.Czasami spotkać możemy jeszcze Primobolan importowany z Meksyku w brązowych ampułkach i z zielonymi napisami.Jest to też oryginalny produkt,jednak opinie na temak jego działania są zdecydowanie mniej pochlebne niż w porównaniu do tych wyzej opisanych. Chrakterystyczną cechą Primobolanu jest to,że oleista substancja w ampułce jest bardzo gęsta i bardzo powoli się przelewa,to pozwala nam wstępnie odróżnić oryginał od podróbki.Drugą cechą charakterystyczną tego środka jest tzw.”szczypanie” w trakcie podawania zastrzyku,które dla niektórych jest dość nieprzyjemne,dlatego często łączą w strzykawce Primobolan z innym środkiem,np. Deką, Testovironem lub Trenbolonem. Zamów przez internet z wysyłką.