Aerobiczna 6 Weidera

Opinie przez Warszawski Koks

Aerobiczna 6 Weidera, znana wszystkim pod skrótem A6W, jest to dobry zestaw 6 aerobowych ćwiczeń fitness. Ćwiczenia te służą do wzmocnienia mięśni brzucha oraz poprawienia ich rzeźby. Jest to więc doskonały zestaw ćwiczeń na brzuch zarówno dla osób chcących schudnąć, jak i dla tych, którzy chcą wypracować sobie „kaloryfer”. Aby osiągnąć zamierzony przez nas efekt należy regularnie i sumiennie ćwiczyć Aerobiczna 6 Weidera najlepiej 5-7 dni w tygodniu. Oczywiście same ćwiczenia Aerobiczna 6 Weidera to połowa sukcesu, druga połowa to nasza dieta, jeśli chcemy schudnąć i zrzucić zbędny tłuszczyk to niezbędna będzie dieta wysokobiałkowa o małej ilości węglowodanów i tłuszczu, a więc ograniczamy spożycie chleba, ziemniaków, czipsów, napojów gazowanych i soków owocowych itp. Aerobiczna 6 Weidera to nie wszytko dodatkowo niezbędne będą ćwiczenia aerobowe np. bieganie, pływanie lub uprawianie jakiegoś sportu. Bez wysiłku fizycznego nie ma co oczekiwać cudów. Chcesz mieś wyrzeźbiony brzuch to musisz się postarać…

Aerobiczna 6 Weidera – Ćwiczenia:

Ćwiczenie 1.
Układamy ręce wzdłuż tułowia. Następnie unosimy klatkę piersiową, tak, aby część lędźwiowa pleców została na podłożu. Równocześnie unosimy jedną nogę zgiętą pod kątem prostym w kolanie. Podnosimy tułów i nogę, aż nie stworzą one ze sobą kąta prostego. W tym momencie łapiemy rękami za kolano i przytrzymujemy takie ułożenie przez 3 sekundy. Jest to bardzo ważne! Wracamy do ułożenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie drugą nogą.
Wygląda to tak:

Ćwiczenie 2.
Ćwiczenie to wygląda tak samo jak ćwiczenie pierwsze, z tym, że w tym ćwiczeniu obie nogi podnosimy równocześnie.
Wygląda to tak:

Ćwiczenie 3.
Ćwiczenie to wygląda podobnie do ćwiczenia pierwszego, z tym, że w tym ćwiczeniu podnosimy się i opuszczamy mając cały czas ręcę splecione na karku.
Wygląda to tak:

Ćwiczenie 4.
Ćwiczenie to jest niejako fuzją ćwiczeń drugiego i trzeciego. Podnosimy w nim obie nogi równocześnie mając ręce splecione na karku.
Wygląda to tak:

Ćwiczenie 5.
Unosimy klatkę piersiową mając ręce zaplecione na karku, podobnie jak w ćwiczeniu trzecim. Następnie podnosimy i opuszczamy nogi podobnie jak w ćwiczeniu trzecim, z tym że robimy to bardzo szybko, około 6 razy i nie odkładamy nóg na ziemię! Wygląda to podobnie do rowerka, z tym że pamiętamy, aby nogi podczas ruchu zbliżającego do klatki piersiowej miały kąt prosty w kolanie.
Wygląda to tak:

Ćwiczenie 6.
Unosimy równocześnie obie wyprostowane nogi i klatkę piersiową i przytrzymujemy około 3 sekundy.
Wygląda to tak:

Aerobiczna 6 Weidera plan ćwiczeń, ilość serii i powtórzeń.

Opis Aerobicznej szóstki Weidera (a6w)
6 Weidera została opracowana z myślą o spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w okolicy brzucha oraz znacznym wzmocnieniu tychże mięśni.

Pragnę tu dodać, iż a6w nie powoduje znacznej redukcji tkanki tłuszczowej, aczkolwiek wzmocnienie i uwidocznienie mięśni brzucha jest zadowalające.

Cykl ćwiczeniowy aerobicznej szóstki Weidera: 
1 dzień – 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
2,3 dzien – 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
4,5,6 – dzień – 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
7,8,9,10 – dzień – 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
11,12,13,14 – dzień – 3 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
15,16,17,18 – dzień -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
19,20,21,22 -dzień 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
23,24,25,26 – dzień 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
27,28,29,30 – dzień 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
31,32,33,34 – dzień 3 serie po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
35,36,37,38 – dzień 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
39,40,41,42 – dzień 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu