6 ćwiczeń na płaski brzuch

Opinie przez Warszawski Koks

Bardzo prosty program sześciu ćwiczeń, które pozwolą pozbyć się nadmiernego tłuszczyku z okolic brzucha. Jak wiadomo najprostsze ćwiczenia są najlepsze więc nie ma na co czekać i trzeba zabrać się do treningu. Zestaw ten można wykonywać nawet codziennie w zależności od naszego poziomu wytrenowania. Oczywiście aby osiągnąć dobre efekty trzeba  zwiększyć swoją aktywność ruchową oraz trzymać diete . Ograniczamy słodycze, cukier i tłuste potrawy.  Gotowi? To do dzieła!

Klasyczne brzuszki

Połóż się na plecach. Nogi zegnij w kolanach. Ręce połóż przy uszach (błędem jest kładzenie rąk za głową). Rytmicznie zepnij brzuch. Nie musisz wysoko się podnosić. Wystarczy, gdy pracuje brzuch. Staraj się nie ciągnąć głowy! Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.

Brzuszki z uniesionymi nogami

Połóż się na plecach. Unieś nogi i ugnij pod kątem prostym w kolanach. Ręce połóż przy uszach. Pamiętaj, by nie ciągnąć głowy. Rytmicznie zepnij brzuch. Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.

Brzuszki na skos

Połóż się na plecach. Nogi ugnij w kolanach pod kątem prostym. Prawą nogę połóż na lewe kolano, tak by kostka dotykała kolana. Prawą rękę połóż w bok, lewą połóż przy uchu. Pamiętaj, by nie ciągnąć głowy. Rytmicznie zepnij brzuch, starając się jak najbliżej dociągnąć lewy łokieć do prawego kolana. Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.

Brzuszki w wyprostowanymi nogami

Połóż się na plecach. Podnieś nogi do góry i wyprostuj. Ręce połóż przy uszach. Rytmicznie zepnij brzuch. Nie ciągnij głowy! Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.
czytaj dalej

Podpórka na łokciach

Połóż się na brzuchu. Podeprzyj się na łokciach. Podpierając się stopami podnieś się. Wytrzymaj jak najdłużej. Postaraj się opaść jak najniżej podłogi. Nie wypinaj pupy. Plecy trzymaj prosto. Powtórz ćwiczenie trzy razy. Pamiętaj o prawidłowym oddechu.

Spinanie kolan

Połóż się na plecach. Wyprostuj nogi. Ręce przełóż prosto za głowę. Będzie ci łatwiej, gdy chwycisz się jakiegoś przedmiotu za głową. W tej pozycji podciągnij kolana do klatki piersiowej. Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.