Trening w domu

Opinie przez Warszawski Koks

Wiele osób bardzo często ćwiczy w ogóle, tłumacząc się brakiem wystarczającej ilości czasu, aby znaleźć w ciągu dnia miejsce na trening. Często myślisz, że skuteczne ćwiczenia muszą trwać co najmniej 45 minut plus dodatkowy czas na dojazd i przygotowanie do treningu.

Mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość możesz wykonywać trening w domu bez sprzętu, który zajmie Ci w sumie kilkanaście minut.

 

 

Wystarczy wykonywanie prostych ćwiczeń z obciążeniem ciała opartych na zasadzie treningu Tabata przedstawionych na naszej stronie 3 razy w tygodniu, aby cieszyć się na co dzień sprawnością, siłą i zdrowiem. Do wyboru masz różne rodzaje ćwiczeń które z powodzeniem zastąpią Ci siłownie: pompki, przysiady, brzuszki, wykroki, bieg w miejscu itp.

Najlepsze ćwiczenie Tabata to burpless –  pompka, przysiad i wyskok w jednym ćwiczeniu jak na poniższym filmiku:

Jeśli myślicie, że to tylko kilka minut więc musi być łatwe to spróbujcie wykonać ten prosty trening w domu i przekonajcie się sami.

Szybki trening w domu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, których dostęp do siłowni lub sali fitness jest niemożliwy.  Treningi domowe, a szczególnie te z nich, które zajmują nam niewiele cennego czasu, są idealne, gdy natłok obowiązków nie pozwala na udanie się do siłowni czy klubu fitness. Najważniejszą sprawą jest regularność, czyli minimum 3 razy w tygodniu każdy powinien znaleźć czas dla siebie. Można ćwiczyć rano, w południe, po południu, wieczorem – pora dnia nie ma znaczenia – liczą się dobre chęci do ćwiczeń.

Jeżeli nie masz pewności, jak poprawnie wykonywać jakieś ćwiczenie lub szukasz dobrych inspiracji i motywacji do ćwiczeń, warto poszukać w sieci filmów instruktażowych. W popularnych serwisach typu youtube dostępna jest obecnie ogromna ilość tego typu materiałów. Korzystając z nich, możesz mieć swój klub fitness w domu.