Ćwiczenia w domu bez sprzętu

Opinie przez Warszawski Koks

Nie możesz iść na siłownię, nie masz czasu? Nie ma problemu siłownie możesz zastąpić własnym ciałem. Jesteś początkujący lub znudziła Ci się siłownia, spróbuj prostego treningu z masą własnego ciała który doskonale wpływa na kształtowanie sylwetki, redukcje tkanki tłuszczowej oraz poprawę wydolności organizmu.

Trening bez sprzętu, wykonywany wyłącznie z obciążeniem własnego ciała to idealny sposób na podtrzymanie aktualnej formy czy powrót do niej np. po chorobie.

 

Nie obciążamy przy tym stawów i łatwo złapać technikę ćwiczeń. Trening bez przyrządów dobrze sprawdza się także w przypadku osób z nadwagą, którzy nie radzą sobie na początku z dodatkowym ciężarem na siłowni. Co więcej po wykonaniu ok. 5-10 minutowej rozgrzewki trening możemy przeprowadzić nawet w 4 minuty plus dodatkowo 5 minut na rozluźnienie i ochłonięcie po ciężkim treningu interwałowym. Ale trening ten dla osób z dużą nadwagą i słabą kondycją nie jest polecany – dla nich wystarczy prosty trening obwodowy, który wykonują nawet sportowcy. Dobieramy kilka ćwiczeń podstawowych – np. pompki, przysiady, brzuszki, pajacyki, wykroki, podskoki, biegi w miejscu które angażują jak najwięcej mięśni i wykonujemy je po sobie w małych odstępach czasowych od 15 d 30 sekund w zależności od naszej formy. Odpoczywamy 1-2 minuty i powtarzamy obwód od 3 razy dla początkujących do 5 razy dla zaawansowanych. Wraz ze wzrostem formy skracamy przerwy i dodajemy obwody. Ćwicząc w domu bez sprzętu w ten sposób 2 do 4 tygodni po 3 razy w tygodniu powinniśmy zauważyć znaczną poprawę kondycji, siły i przy zachowaniu rozsądnej diety ubytek wagi oraz oczywiście tłuszczu.

Prezentujemy tutaj poste ćwiczenia w domu bez sprzętu:

Jeśli trening obwodowy nie sprawia nam już problemu warto spróbować trening Tabata, który został stworzony specjalnie dla sportowców, a który z powodzeniem mogą stosować także zaawansowani sportowcy-amatorzy.