Ćwiczenia w domu bez sprzętu

0 przez Warszawski Koks

Nie możesz iść na siłownię, nie masz czasu? Nie ma problemu siłownie możesz zastąpić własnym ciałem. Jesteś początkujący lub znudziła Ci się siłownia, spróbuj prostego treningu z masą własnego ciała który doskonale wpływa na kształtowanie sylwetki, redukcje tkanki tłuszczowej oraz poprawę wydolności organizmu.

Trening bez sprzętu, wykonywany wyłącznie z obciążeniem własnego ciała to idealny sposób na podtrzymanie aktualnej formy czy powrót do niej np. po chorobie.

 

Nie obciążamy przy tym stawów i łatwo złapać technikę ćwiczeń. Trening bez przyrządów dobrze sprawdza się także w przypadku osób z nadwagą, którzy nie radzą sobie na początku z dodatkowym ciężarem na siłowni. Co więcej po wykonaniu ok. 5-10 minutowej rozgrzewki trening możemy przeprowadzić nawet w 4 minuty plus dodatkowo 5 minut na rozluźnienie i ochłonięcie po ciężkim treningu interwałowym. Ale trening ten dla osób z dużą nadwagą i słabą kondycją nie jest polecany – dla nich wystarczy prosty trening obwodowy, który wykonują nawet sportowcy. Dobieramy kilka ćwiczeń podstawowych – np. pompki, przysiady, brzuszki, pajacyki, wykroki, podskoki, biegi w miejscu które angażują jak najwięcej mięśni i wykonujemy je po sobie w małych odstępach czasowych od 15 d 30 sekund w zależności od naszej formy. Odpoczywamy 1-2 minuty i powtarzamy obwód od 3 razy dla początkujących do 5 razy dla zaawansowanych. Wraz ze wzrostem formy skracamy przerwy i dodajemy obwody. Ćwicząc w domu bez sprzętu w ten sposób 2 do 4 tygodni po 3 razy w tygodniu powinniśmy zauważyć znaczną poprawę kondycji, siły i przy zachowaniu rozsądnej diety ubytek wagi oraz oczywiście tłuszczu.

Prezentujemy tutaj poste ćwiczenia w domu bez sprzętu:

Jeśli trening obwodowy nie sprawia nam już problemu warto spróbować trening Tabata, który został stworzony specjalnie dla sportowców, a który z powodzeniem mogą stosować także zaawansowani sportowcy-amatorzy.